Jacek Barutowicz swoją przygodę z nurkowaniem rozpoczął w 2009 roku uzyskując stopień podstawowy OWD w organizacji PSAI. W kolejnych latach kontynuował szkolenia poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności nurkowe. W okresie początkowym swojej przygody szkolił się w organizacjach PSAI oraz CMAS - w końcu nikt nie jest doskonały :) Po zapoznaniu się z programem szkolenia PADI jak również z wysokim profesjonalizmem instruktorów tam zrzeszonych, postanowił rozwijać się dalej właśnie w tej organizacji. W ciągu następnych kilku lat zdobył doświadczenie i kolejne stopnie wykonując nurkowania w różnych warunkach. Nurkował w trudniejszych warunkach jakie można spotkać na terenie kraju na takich zbiornikach jak Zakrzówek w Krakowie, Jaworzno, Zimnik oraz w Bałtyku. Nurkował również poza granicami, w zbiornikach bardzo głębokich między innymi w Czeskich Hermanicach i Niemieckim Sparmann (65m). Doświadczenia zdobywał także w wodach ciepłych Chorwacji i Egiptu nurkując na rafie oraz wrakach. Podczas nurkowań do oddychania używał powietrza jak również mieszanek nitroxowych, wykonując w sumie ponad 1000 nurkowań. Posiada uprawnienia nurka technicznego TEC-50. W 2014 roku ukończył pozytywnie kurs zdając egzaminy i został Instruktorem OWSI w PADI. W Lipcu 2015 roku uzyskał tytuł Instruktora MSDT, a w listopadzie ukończył kurs IDC Staff Instruktor. W sezonie 2015 wyszkolił i certyfikował 90 osób na wszystkie stopnie oraz specjalizacje nurkowe.

W maju 2016 odbywając szkolenie na wyspie VIS (Chorwacja) podniósł swoje uprawnienia nurka technicznego zdobywając stopień Full Trimix. Podczas szkolenia wykonywał nurkowania między innymi na wrakach: Brioni głębokość 60 metrów,  Bombowiec B 17  głębokość 72 metry oraz Lovac na głębokość 82 metry.

W grudniu 2016 ukonczył szkolenie na stopień TEC Deep Instruktor, uzyskując uprawnienia do szkolenia nurków technicznych
do stopinia Tec-50. W 2016 roku ilość wyszkolonych nurków wzrozła do 150, a ilość wykonanych nurkowań do ponad 1400


Aktualnie posiadane uprawnienia Instruktorskie:

IDC Staff Instruktor
TEC Deep Instruktor
Instruktor EFR
PADI 330768
Tec Trimix diver

Instruktor specjalizacji nurkowych:

  1. Głębokiej

  2. Wrakowej

  3. Nitroxowej

  4. Podwodnej nawigacji

  5. Nocnej

  6. Suchych skafandrów

  7. Podlodowe